recenze

Luna - hrajte s 6 milióny hráčů celého světa

Luna - hrajte s 6 milióny hráčů celého světa

Bojovali jste v počítačové hře někdy za lásku? Že to není možné? V této MMORPG si to můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Hra přímo vybízí k nalezení pravé lásky a k boji za ni. Rasy spojily své síly, nebijí se mezi sebou, ale společnými silami vítězí nad monstry tohoto kouzelného světa.


Předtím, než se pustíme do objevování kouzel světa, jenž vám Luna nabízí, něco málo k instalaci. Downloader lze stáhnout ze stránek s názvem www.freemmorpglist.com a následně se zaregistrovat na oficiálních stránkách hry www.mmozone.com. Registrace je naprosto zdarma, nemusíte se bát, že byste museli za zábavu platit. Asie je jedním z největších výrobců mmorpg her a spousta z nich je, světe div se, free. Jakmile konečně dostahujete downloader, což s pomalejším připojením bývá docela dlouhodobá záležitost, začněte s instalací. Ta může běžet na pozadí, zatímco pracujete, bude rovněž delší. Navede vás sama. Jenom pozor, abyste bezhlavě neodklikli instalaci na disk se systémem, kde bývá většinou už tak málo místa.

Po spuštění se vám může stát, že vám antivir zahlásí trojského koně a nejednou, ale hned třikrát. Nebo vám ho nezahlásí a rovnou přístup zablokuje. V prvním případě postačí danou hlášku ignorovat, trojský kůň je nahlášen proto, že hříčka obsahuje vlastní ochranný systém, jenž se sám spustí a aktivuje. Jestliže se děje druhý případ a hra nereaguje, neboť vám ji blokuje antivir, popřípadě firewall, není nic jednoduššího, než vytvořit výjimku.Do online světa se musíte přihlásit svým loginem a heslem. Pak už jen sledujete grafické rozhraní, jež vás vede k vytvoření vlastního hrdiny. Na výběr máte pochopitelně dvě pohlaví. Tedy nejste omezeni na muže nebo ženy. Vybíráte ze dvou ras – lidé a elfové. Zvláštností je, že zde se profese nijak neliší. Jak lidé, tak i elfové mohou být tzv. fighter (bojovník) – agresivní a nelítostný rytíř, mage (kouzelník) – vládne magickou mocí a skvěle se hodí do bitev, a rogue (lupič) – proslulý svou úžasnou rychlostí, donašečstvím a smrtící lstí. (Rogue nemá v angličtině specifický význam, překládá se různě, můžeme říkat také rošťák. V některých MMORPG bývá charakterizován jako zloděj.)

Hru začínáte v základním městě, kde dostáváte první úkoly a průvodce v podobě krásných elfek a kouzelnic vysvětluje, co a jak dělat. Musíte pouze číst a brzy se začnete sami orientovat. Ostatně je to velmi intuitivní. V dolní části obrazovky máte umístěna kouzla a všechno, co potřebujete k boji a komunikaci. Od první chvíle se setkáváte s desítkami jiných hráčů. Servery jsou zaplněné, takže se nestane, že byste zůstali sami jako kůl v plotě. Můžete vytvářet skupiny nebo hrát sólo. Jak to každému vyhovuje. Jde zde ovšem především o týmovou práci.Levely přibývají poměrně rychle. Chce to jenom bojovat a pobrat co nejvíce úkolů. Úkoly jsou označeny modrým vykřičníkem nad questerem. Stačí pouze kliknout a vybrat si. Většinou jde o jednoduché věci. Pobíjení prvních monster, jež kolem vesnice nejsou příliš útočné. Jakmile se však vzdálíte a nemáte ochranu někoho silnějšího, mějte se na pozoru, abyste nepřišli k úrazu.Pokud vás nepřítel skolí, hra je na to dokonale připravená. Samozřejmě se můžete oživit, a to buď na místě, kde jste padli, nebo v bezpečné zóně, kde na vás nic zaútočit nemůže. Hrdinovi chvíli trvá, než se zotaví a zdraví se doplní na maximum.Boj zde není žádná věda, namiřte na protivníka šipkou, promění se v meč, pak jen kliknout a hrdina začne bojovat sám. Můžete si troufnout i na levely o něco málo menší. O level, o dva. Více ovšem ne, končívá to smrtí útočníka.V průběhu hry, abyste pořád jenom slepě nemlátili do monster, vás čeká něco kole čtyřicíti profesí a přes sto skillů. Když se kolem sebe rozhlédnete, uvidíte, že kolem roste spousta kytiček a najdete mnoho jiného. Zvířata mají kůže, které se dají stahovat atd. Těžko lze poznat všech čtyřicet profesí. Průvodce vás, až přijde čas, sám navede k trainerovi.Peněz je zde dost, ale zezačátku se budete musetn ohánět, abyste si mohli koupit pokročilé kouzlo. Dalo by se říci, že autoři si kouzel a jiných vychytávek nesmírně cení, a tak není výjimkou, že za jedno jediné kouzlo dáte i přes tisíc zlatých. Kromě zlata však vyboucháte i zbraně. Zde můžete využít každou zbraň, která se vám dostane do rukou. A tak se setkáte například s mečem, lukem nebo kouzelnickou berlou. Každá zbraň má něco do sebe.

Monstra jsou mnohdy až tak roztomilá, že je téměř škoda na ně útočit a musím se přiznat, že mi bylo líto některé z nich pobíjet. Sami se o tom přesvědčíte už u bran města, kde na vás vyskočí slizouni, houbičky, želvy, masožravé květiny a mnoho jiného.Je známo, že v MMORPG hráči s nabytými věcičkami rádi obchodují. Ani Luna není výjimkou. Věci, jež se vám nehodí do skilu nebo profese, popřípadě na sebe, můžete prodat terémukoliv vendorovi. Hned od začátku máte poměrně široký inventář, takže se nemusíte bát, že byste chodili co chvíli prodávat. Navíc postupem času přibyde více batůžků.

Zvláštností na této hříčce je tzv. farming, nebo – li farmaření nebo též zemědělství. Vaším úkolem je sehnat pět dalších hráčů a společně založit farmu, kde budete společně hospodařit. Pěstujte zeleninu, která se zcela nechová jako studený kus jídla, ale žije vlastním životem a občas dokáže pořádně potrápit. Můžete pěstovat něco, co nikde jinde neroste a co nikdo jiný nepěstuje. Z čehož plynou i slušné příjmy.Co je zde trochu nevýhodou, je pohyb. Pohybujete se totiž výhradně myší, klikáním do prostoru. Pravým tlačítkem se pak rozlížíte kolem sebe. A ti, kteří jsou zvyklí na jiné MMORPG v tom budou mít aspoň ze začátku zmatek.Zvuk a hudba je samozřejmostí. Hra se snaží vytvořit dokonalou virtuální realitu, kde žijete druhý život. Uvidíte například ukazatel počasí, jenž mapuje oblohu nad vámi a spoustu jiného. 
diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 5 + 3 =


galerie

Luna - hrajte s 6 milióny hráčů celého světa Luna - hrajte s 6 milióny hráčů celého světa Luna - hrajte s 6 milióny hráčů celého světa Luna - hrajte s 6 milióny hráčů celého světa Luna - hrajte s 6 milióny hráčů celého světa Luna - hrajte s 6 milióny hráčů celého světa Luna - hrajte s 6 milióny hráčů celého světa