recenze

Heroes in the Sky - 2. světová válka z letadla

Heroes in the Sky - 2. světová válka z letadla

Zuří druhá světová válka a vy jste v kokpitu letadla… jako úplná nula, nic, hlupáček s nejnižší hodností, nulovým levelem a mizivým zůstatkem na účtu. Vše se ale může změnit, jakmile vstoupíte do online bitev buď na straně Spojenců, nebo Osy, předvedete své letecké schopnosti a sestřelíte první nepřátelská letadla.


Registrace na úvod…

Žádným překvapením nebude asi nutnost registrace (e-mail, heslo, nick, verifikace kódu pro zjištění, že ve skutečnosti existujete), instalace klienta, stáhnutí systémových propriet a pak už se jen přihlásíte a jste tam.Hangár, továrna, ale i bar

Poté, co si zvolíte, za kterou ze stran budete brázdit oblohu, ocitáte se s prvním letadlem na letišti. Zde se můžete volně pohybovat a navštěvovat jednotlivá místa. Nesmí chybět hangár, ve kterém si mazlíte vaše letadélko a zvyšujete jeho atributy, jako jsou rychlost, obrnění, engine apod. Nové vrtule a zbraně si musíte koupit, což opět řeší příslušný shopík a samozřejmě příslušná suma peněz.

Nelze přehlédnou blikající ikonku s novými questy, takže se na ně běžte klidně kouknout do baru nebo důstojnického kanclu, a potvrďte je. Jsou to úkoly typu „sestřelte tři nepřátelská letadla“ a odměna vás nemine. Časem bude přituhovat a to nejenom v těchto dobrovolných úkolech.

Začátek se může zdát složitý a zmatený. Jednak proto, že všude je plno nabídek a mnohých z nich není nic přístupné, a za druhé proto, že jste se pořád ještě nedostali k pořádnému hraní., což je zde to nejlepší J.

Vrtule se točí, děla střílejí, letadlo letí…

Celý válečný svět je rozdělen podle levelů. Začíná se v Evropě, takže se můžete těšit na dílčí bitvy v Polsku, nebo Francii. Protože jsem se přidal na stranu Spojenců, konkrétně k letkám RAF, bránili jsme s dalšími hráči Polska před invazí, Francii před bombardováním a tak všelijak podobně. Ačkoli je briefing mise obsáhlý a rozličný, hlavní náplň zůstává de facto stejná – zničte nepřátelská německá letadla/tanky/… či ubraňte spřátelené/naše vlastní jednotky. Ale proč ne? Klidně budu pořád dokola střílet německá letadla. Dokud za to budu dostávat peníze a zkušenostní body, nemám s tím problém. Nutno podotknout, že vedení je na můj vkus docela často překvapeno nenadálým výskytem dalších leteckých jednotek. Na druhou stranu to dává hře určitou dynamiku a překvapení.

Vizuální stránka

Pokud jde o vzdušný prostor, tak grafika je skutečně noblesní, ve 3D. Letadla sviští kolem, vybuchují, padají k zemi a vy máte radost, že to kolem tak žije, hlavně pokud jsme pod intenzivní palbou. Země už je o něco horší, pokud se budete koukat po reliéfu a stromech, nebude takový zážitek, ale jsme přece v letadle a zajímat by nás mělo hlavně to, co se děje tam.Hratelnost a vzrušení

Letadlo se ovládá velmi dobře, ono tu taky není nic moc co vymýšlet. Šipky a něco k té střelbě. Velmi rychle se naučíte ovládat váš stroj a budete mířit lépe než Vilem Tell na statické jablko.

Ačkoli se náplň misí může zdát trochu jednotvárná, není tomu tak a vzrušení si užijete víc než dost. Do každé mise se přihlašujete pomocí výčtu na levé straně obrazovky. Pokud je v místnosti volno, vstoupíte, popřípadě doladíte aero, a jste ready. Stejně tak to dělají ostatní hráči. A právě lidský faktor je něco, díky čemuž si hru zamilujete. Každý jsme hráči na nějaké úrovni, jinak zruční a zkušení. A tak se vám snadno přihodí, v misi Blitzkrieg zůstanete sami se svým letadélkem na třetím levelu proti dvěma letkám německých bombardérů, protože parťáci se nechali sestřelit při prvním kontaktu. Buďte si jisti, že zůstat sám v jakékoli misi proti jakémukoli nepříteli, znamená pěkný fičák střel kolem vašich křídel. To je skoro na katapultování.

Za úspěšně splněnou misi dostáváte v první řadě zkušenosti, které vás posunují dále, dostáváte vyšší hodnost a odemykají se vám nová letadla.

A letíme dál

Na začátku jsem si zvolil poměrně ošklivý stroj a byl jsem z toho nešťastný. Naštěstí první volba neznamená estetický konec mého cítění. Pečlivým brouzdáním nabídkami brzy naleznete továrnu a v ní spoustu možností, jako je upgrade letadla, nákup všemožných částí, ale také vývoj nových strojů s tím, že v určité fázi se modely větví a vy si můžete vybrat. Všechno záleží na plné kapse peněz i technologických bodů a také na dosaženém levelu. Takže rychle do boje.Dodatky závěrem

Určitě jsem na mnoho věcí zapomněl, tak je zde jen zmíním. Je to například simultánní válka, boj v týmu proti jinému týmu živých hráčů, nebo speciální události (do jedné jsem se omylem přihlásil – neměl jsem šanci), které se vám zpřístupní až s postupem času a s úspěchy v hraní. Já osobně jdu zase hrát a jestli se tam někde potkáme, tak běda vám, jestli budete, jako někteří hráči, zdržovat s potvrzením a tím pádem se spuštěním hry. V případě zájmu začnete klepnutím zde - oficiálná stránka výrobce – další informace lze posbírat, pokud umíte německy, i na oficiálních stránkách  hry.

Pozn. Většina screenů je převzata z oficiálních stránek
diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 4 + 4 =


galerie

Heroes in the Sky - 2. světová válka z letadla Heroes in the Sky - 2. světová válka z letadla Heroes in the Sky - 2. světová válka z letadla Heroes in the Sky - 2. světová válka z letadla Heroes in the Sky - 2. světová válka z letadla

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Nejlepší hráči dne

nejnovější komentáře

dobře se hraje na bigfarma.cz
Dnes! v 00:44

aa
Dnes! v 00:42

ddd
Dnes! v 00:39

:-)
Dnes! v 00:38

:-)
27.11.2021 v 23:55:03

:-)
27.11.2021 v 23:51:43

Sponzoři ligy

inzerce