recenze

Freejack - závody v parkouru

Freejack - závody v parkouru

Parkour je sport fyzicky náročný a rozhodně není pro každého. V této online hře ale není žádný problém zdolávat zdi, barely a auta. A tak si zavažte tkaničky od bot a připravte se ke startu. Na trati na vás rozhodně nikdo čekat nebude.


Spousta možností, spousta zábavy a snadné ovládání. Tak proč to nezkusit? Zaregistrujte se zde a začněte hrát. V tomto článečku se podíváme na ty nejpodstatnější aspekty.Stáváte se jedním z mnoha hráčů, kteří si hopsáním a běháním po ulicích vydělávají nějaký ten peníz a získávají zkušenosti. Připojte se k nim a zažijete spoustu zábavy.Herní režimyZačnu hned s tím nejpodstatnějším, což je Versus Mode. V něm jste dle dosaženého levelu rozděleni do příslušných kategorií. Ty pak dále obsahují další místnosti a ty nakonec jednotlivé závody. Je-li zde volno, vstoupíte do pokojíčku a po potvrzení účasti čekáte na start.

Trať vybírá vlastník – kapitán – místnosti, typ závodu si smíte vybrat sami. K dispozici je běžný závod jen na rychlost, týmový sprint, nebo takový, kde získáváte různé předměty znepříjemňující závod ostatním soupeřům (či naopak).Mission Mode obsahuje několik misí, v kterých se odvíjí něco jako příběh a vy musíte (celkem přirozeně) někam doběhnout dříve, než vyprší čas ve třech obtížnostech.Další je jakýsi rychlostní režim, který není příliš atraktivní. To se ovšem nedá říci o Tutorialu, respektive režimu, ve kterém se naučíte pokročilé ovládání. Základy se naučíte okamžitě a nejsou vůbec těžké. Další fintičky jak vyhrát závod ale naleznete právě v tomto módu.Hrajeme onlineTento typ her se hraje samozřejmě pro ono živé závodění se skutečnými soupeři. Před jízdou či během ní (neumím si nicméně představit, kdo by chtěl v průběhu klání tlachat) je přítomen chat. Pak už je odstartováno. Ačkoli je při prvním spuštění váš počítač optimalizován na potřeby hry, neznamená to, že vám hra poběží bez problémů. Je možné ještě něco upravit, ale v podstatě to ničemu nepomůže. A tak seká-li se vám obraz, lepší to nebude.

Kvůli tomuto problému je celý titul takřka nehratelný, na což upozorňuji předem. Netrápí-li vás technické parametry vašeho PC, budete jistě potěšení kvalitní kreslenou grafikou a spádem, který je dán jednak tím, že se jedná o ryze závodní hru, jednak designem úrovní. Těšte se na různé zdi, příčky, ploty, dále pak auta, zábradlí a střechy. To všechno musíte přeskočit a v tomto případě je potřeba přesný timing. O tom si něco povíme v části ovládání. Pozor na tlouštíky. Není nic horšího, než nabrané tempo a mírný náskok ztratit nárazem do korzujícího tlusťocha. Stejně ztratíte drahocenné vteřinky při špatném skoku, kdy se při pádu například do vody objevíte v blízkosti před inkriminovanou situací. A spadnete-li znova, tak zase a zase…Ovládání a pohybZáklady jsou naprosto primitivní. Závodníka ovládáte šipkami, mezerníkem skáčete/přelézáte/prohubnete… Důležité je pak načasování. Skočíte příliš brzo a nejenom, že notně zpomalíte, ale nedostanete ani žádný booster, respektive žádný item (záleží na druhu závodu). A protože se vám překážky do cesty staví s velkou rychlostí, je potřeba skákat přesně a ne se jen líně převalovat.

OdměnyPeníze a zkušenosti. Zkušenosti vám pomáhají k vypracování výše, mezi lepší hráče. Za peníze to pak můžete parádně roztočit v obchodě. Obecně se jedná o nákup všelijakých oblečků a hader. Osobně tuto stránku moc neprožívám, nicméně ta možnost vymazlit si svou postavu tu je. Nebo si můžete koupit postavu zcela novou. Otázkou je samozřejmě to, jaké preferujete atributy, neboť každá z postav se v nich liší.Toť jen náčrt této velmi zábavné a atraktivní hříčky v hrubých rysech. Pokud vás nezbrzdí technické potíže, nemělo by vás zastavit nic. Je to zas něco jiného, než závodit v autech, na lyžích, hrát fotbal, nebo třeba hra na hrdinu plnícího celý den questy.


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 5 + 1 =


galerie

Freejack - závody v parkouru Freejack - závody v parkouru Freejack - závody v parkouru Freejack - závody v parkouru Freejack - závody v parkouru Freejack - závody v parkouru Freejack - závody v parkouru Freejack - závody v parkouru

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce