recenze

DUNGEONS&DRAGONS ONLINE

DUNGEONS&DRAGONS ONLINE

Staňte se jedním z hrdinů fantastického světa, jež v naději doufá, že jej právě vy osvobodíte ze spárů temnoty. Vytrénujte si svého avatara a vydejte se na nebezpečnou cestu, kde snad potkáte kromě lstivých nepřátel i skutečné spojence, kteří dají v šanc i svůj vlastní život, aby vás ochránili před jistou smrtí.


Objevujte nová území, sbírejte nesčetné poklady a zakládejte klany. Abychom se však opravdu ponořili do tajemných a exotických dálek, potřebujeme si nejprve zřídit účet na http://my.ddo.com, odkud si posléze stáhneme na svůj pevný disk cca 2 GB.

Jakmile přetrpíme dalekosáhlou instalaci a peripetie se zakládáním účtu, můžeme se konečně přesunout k něčemu mnohem zajímavějšímu, což je volba našeho avatara.K dispozici dostaneme opravdu širokou škálu nejrůznějších ras, avšak ne ze všech si budeme moci vybírat. Dvě z nich - Warforged, jež na první pohled zaujme svým podivným vzezřením a šlechetný Elf, si pořídíte pouze za jistý obnos reálných financí. Avšak z ostatních lze volit bez omezení.

Nejprve si určíme, zdali si přejeme stát ženou či mužem a pak si určíme buď všestranného člověka, který se může pyšnit naprostou rovnováhou svých talentů.Klasický Elf vyniká svou mrštností a sepjetím s přírodou. Trpaslík je pověstný zase svou sílou a vynalézavostí.Halfling je naprosto unikátní rasa, jelikož vznikla kdysi dávno zřejmě spojením elfů a malých lesních skřítků. Halflingové neoplývají téměř žádnou sílou, a tak se po většinu času musí ukrývat a užívat boje na dálku.

Dále si vybereme z nepřeberného množství slibných povolání a vrhneme se na vzhled svého avatara. Jeho podobu držíme pevně v rukou a pokud si některý prvek nepřejeme, tak jej jednoduše odstraníme, z čehož vyplývá, že se v celém světě nenajdou dvě stejné postavičky.První krůčky v neznámém světě nejsou vůbec snadné, jelikož velmi brzy pocítíme jistou dysbalanci mezi povely a následnými pohyby. Jistě, rádi bychom se dostali k vytyčenému cíli, ale co je nám to platné, když jej buď přeběhneme, nedostihneme nebo špatně označíme.

Již z dálky na nás mávají maníci s připravenými úkoly, jenže chvíli trvá, než pochopíme, že se veškeré činnosti ovládají pouze levým a nikoli pravým tlačítkem.Totéž platí i o rozbíjení beden a sbírání nalezených předmětů, avšak v takovém případě použijeme double klik.Až si trochu podmaníme nedokonalosti a latence pohybů, možná, že se nám zde přeci jen začne líbit, jelikož prostředí je poměrně hodně vydařené a jednotlivé úseky přehledné.

Z počátku nás ke každému úkolu questgiver dokonce i zavede, a tak si nemusíme dělat starosti, že bychom, co by naprostí nováčci, nevyřešili ani jedinou misi.Za každý úkol dostaneme samozřejmě odměnu ve zlatě či formou věcného daru, ale také důležité zkušenosti nutné pro postup do vyššího levelu.Poté, co si zvýšíme úroveň, začneme pátrat po aliančních spojencích, se kterými navštívíme četné dungeony (odkud by se hra jinak jmenovala?), kde získáme speciální předměty, zbraně a oblečení.Splňte si svůj sen a zažijte napínavé dobrodružství, od kterého se nebudete moci odtrhnout. Přihlaste se na http://my.ddo.com a poznejte nový svět!
diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 2 + 2 =

hempvalley | 11.11.10 v 23:36

ahoj, jen tak trochu rypnu, to se musi :-)
Drows v AD&D rozhodne nejsou "slechetni elfove" jsou to podzemni (neboli temni) elfove, vynikaji proradnosti a defaultne jsou zli.
Halflingove taky nejsou zdaleka tak unikatni, jak pisete :-) jsou to obycejni hobiti, jake zname treba z DrD, o jejich puvodu ovsem nevim, nestaram se o podradne rasy..nebo snad rasy pod miru? ;-p
Vyse uvedene vychazi ze znalosti papiroveho AD&D, pokud je to v D&DO jinak (o cemz pochybuju), udelal sem ze sebe trapaka, ale myslim ze se s tim smirim :)


galerie

DUNGEONS&DRAGONS ONLINE DUNGEONS&DRAGONS ONLINE DUNGEONS&DRAGONS ONLINE DUNGEONS&DRAGONS ONLINE DUNGEONS&DRAGONS ONLINE DUNGEONS&DRAGONS ONLINE DUNGEONS&DRAGONS ONLINE DUNGEONS&DRAGONS ONLINE DUNGEONS&DRAGONS ONLINE DUNGEONS&DRAGONS ONLINE DUNGEONS&DRAGONS ONLINE

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce