recenze

Dofus

Dofus

Vynikající MMORPG od francouzských vývojářů přezdívající se jako Ankama se jménem Dofus je již několik let mezi námi. Pojďme se jí proto podívat na zoubek! Koho chytl Trickster Online, zaručeně ho zaujme i tento titul. Boje zde totiž neprobíhají v reálném čase, ale na tahy. A to není jediná překvapující věc, kterou tato hra nabízí!

MMORPG hry jsou fenoménem doby. Nabízejí zábavu na dlouhé hodiny a dokonce i možnost najít nějaké přátelé nebo dokonce lásku. Představte si, že jsem četl novinku o tom, že se dva hráči (jedna elfka a člověk kouzelník) z World of Warcraft seznámili a ve hře uzavřeli manželský svazek. Tento virtuální život jim ovšem dlouho nevydržel, neboť se díky této hře doopravdy v reálném světě vzali a takto již spolu žijí pár měsíců. Takže se nikdy nedá říci, že hraní online her je ztráta času.
O to víc potěší, že čím dál více vývojářů zkouší vytvářet MMORPG hry zdarma – tedy způsobem, který se u lidí chytl. Hra má například omezený prostor, kam můžete jít a které věci si můžete koupit. Po zaplacení se vám ovšem již vše odemkne a smíte využít všech výhod hry. Jednou takovou, která funguje již pár let na tomto principu je francouzská MMO role playing game se jménem Dofus.
Dofus můžete hrát na několika serverech, přičemž většina z nich jsou určená pro francii a zbytek pro evropu a další země. Proto si vybere jistě Rushu anebo Rosal. Pokud ovšem máte rádi francouzštinu, doporučuji zkusit ony první servery. Po připojení musíte čekat. Opravdu. Každý den se do Dofusu připojuje více jak 1 milion hráčů a tak se není čemu divit, když na vás vybafne, že jste v pořadí při připojování do hry. O to víc vás překvapí, když nečekáte dlouho – je to opravdu otázka pár vteřin, ne-li minut.
Celá hra je postavená na jednoduchém 2D Flash Enginu, nepotřebujete tedy žádný výdobytek moderní doby s dual-core procesorem a velkým přebytkem RAM paměti. Sami jistě víte, jaký je rozdíl mezi Flashovkou a plnou hrou, jakou může být Lineage 2 nebo World of Warcraft. To, že je hra dělaná ve flashi však neznamená, že za to nestojí – naopak! Grafika je úchvatná a jistě se zalíbí především těm, které nadchl můj poslední článek o Trickster Online.

Po vpadnutí do hry vás nadchne především obrovská škála možností a velké rozsáhlosti. Najdete nepřeberné množství předmětů, zbraní, amuletů, plášťů, potvor, městeček, artefaktů a kouzel. Můžete pracovat, bojovat, plnit spousty úkolů – prostě vše, na co si jen vzpomenete. Naopak ve hře nenajdete třeba nějaký souvislý příběh, ten totiž Dofusu opravdu chybí.
Questy nebo-li úkoly se plní většinou stejně ve stylu: dojdi tam nebo najdi tamto , zabij to nebo to přines, a až přijdeš – dostaneš odměnu. O úkolech však Dofus přímo není. Především jde o to co nejvíce nabrat zkušeností (tzv. naexpit) na co nejvyšší level a získat co nejvíce předmětů a být tak nejbohatším ve hře. K tomu, abyste se takto natrénovali, samozřejmě musíte zabíjet hromady kreatur a nepřátel, jež jsou řazeny podle náročnosti. Ve hře navíc existuje hromada budov, které lze i odkoupit. Ve městech lze zakládat markety a prodávat tak vlastní vytvořené věci nebo naopak kupovat již vytvořené od jiných hráčů pro svou potřebu.
Svoji postavu si už od samotného začátku tzv. stavíte. Je tím myšleno to, že jí vylepšujete pomocí získávání char. bodů – tyto body získáte po dosažení každého nového levelu. Záleží jenom na vás kam body doslova narvete. Jestli budete mít zběsile rychlou postavu, ale méně se ubráníte nebo si vytvoříte silného bojovníka, ale budete pomalí jak slimáci. Ať tak či onak, k postupům na další level získáváte také „boosty“, ty využijete ve chvíli, kdy chcete zlepšit svá kouzla, z čehož vyplývá například větší damage (poškození učiněné kouzly nebo pěstí). Kromě typických char. vlasností jakými jsou inteligence, síla, životnost, zde naleznete další speciální. Vlasnost Šance vám pomůže při získávání cenných předmětů z potvor. Wisdom zase přidá po zabití nepřítelé nějaké to procento ke zkušenostem navíc.


Důležité je také vybrat si zaměstnání. I zde je velmi široký výběr. Máte výběr od alchymisty, přes pokaře, kováře po farmáře konče u lovce a řezníka. Toto je ale pouze zlomek celkových povolání, které ve hře lze vlastnit. Opět záleží hodně na vašem umu si se hrou vyhrát. Každý hráč se navíc liší svých budovaných charakterem a odlišnou rasou, která se samozřejmě od ostatních odlišuje schopnostmi a formou boje.
Svět Dofusu nabízí celkem 11 postav + jeden přímo určený pro P2P účet (vysvětleno níže). Výběr je opět pouze na vás: Cra, Ecaflip, Eniripsa, Enutrof, Feca, Iop, Osamodas, Sacrier, Sadida, Sram, Xelor a navíc Pandawa.Hra je od základu prezentována, jako titul zadarmo. Není to však úplná pravda. Pokud za hru neplatíte, hra je omezena pouze na startovní oblast okolo vesnice Astrub. Tato oblast je vhodná tak do levelu 30-40, poté přestává být oblast vyhovující a za další věci si musíte připlatit. Pokud hrajete zadarmo – pak je to právě F2P (Free to play), tato hra se tímto titulkem ovšem honosí sprostě, čekal bych od autorů mnohem více možností uvolnit zdarma.

Opak hry zadarmo je samozřejmě hra za peníze. P2P (Pay to play) znamená, že si hru zaplatíte. U Dofusu to činí celkem 5 Euro na měsíc nebo 4 Eura na měsíc při předplacení hry na více než rok. Touto možností se vám ovšem otevře celá hra, všechny její možnosti i technická podpora.Pokud jste se dočetli až sem, není nic jednoduššího, než si založit a vytvořit herní účet kliknutím zde. Po krátké registraci pokračujte stažením titulu. Pak již stačí pouze hru nainstalovat. Po spuštění Dofusu vyplníte login a heslo. Poté si vyberete jeden z několika serverů. Jakmile budete přihlášeni na serveru stačí si vybrat postavu nebo jí založit a můžete začít užívat si svět Dofusu.Více na Dofus oficiálních stránkách .diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 1 =

Aleart | 03.06.14 v 17:26

já jsem teďka začal nedávno(3 měsíce) a je to super hra, Čechu si nevšímám moc a ani nemluvím česky ve hře jen s kámošem ze školy. Ale vím o jednom borci co je Čech a je fakt super. Psal do ally že bere expit někoho já jsme řekl že pujdu, ani mu nevadilo že jsme 80lvl zal mně na ghosty a hned 110lvl za večer a fajně jsem snim procvičil angličtinu .) hraju jinak na shice a ten týpek je Stonyga, má několik postav 200 a je fakt borec prostě dokonce mi dal prespik set a řekl at si to nechám že toho má plno :D tak kdyby něco, na shice jsou češi sráči jen pořád něco chtějí to vím od kámoše, ale najdou se i vijímky :D jo a stonyga to je prý bejvalej Ptocko co byl 200 jako první a pochybuji že se tak chlubil jak to tu píšete, někdo si bral jeho jméno nadarmo :D Ptocka ma někdo jiný a ten co ho mněl znovu začal hrát a je mu kolem 30 aspoň myslím :D jinak sedím často u zapu teĎka už z anc setem:D

Pedro | 05.11.09 v 19:11

ze pry mne budes atack

Pedro | 05.11.09 v 19:11

Ptocko,tvůj bratr mi na dofusu vyhrožoval,aspon říkal že je to tvůj bratr

Pedro | 05.11.09 v 19:08

já jsem Cra lvl 28 zatím jmenuju se Da-Pedro hraju na serveru Shika

______ | 31.10.09 v 21:22

nesnáším ty machříky co říkaj že sou nej český lvl atd ... beztak pobíháš po incarnamu s piwi setem x)

Metin2 je good hra ! | 16.10.09 v 20:32

Lidi nejde to spustit ! ... :)

leon | 14.10.09 v 20:26

dofus doporučuju mám eni 133 na Rushu

... | 04.09.09 v 21:00

hm... sram no mě nebavil ale ted už se mi začíná líbit totiž jeden mi dal acc srama lvl 49 a líbí se mi dofus doporučuju!!!

ptocko | 04.09.09 v 20:57

hm... shika jo to jsi ty tebe znám já jsem lvl 199 nejvyšší český lvl na shice

... | 04.09.09 v 20:54

na jakém servru vlastně hrajete já mám sadidu lvl 62 na shice vy?

bagr.czech | 24.07.09 v 10:23

zvu vás všechny na hru wakfu je tam malé zalidnění co se týče čechů což je celkem blbý je to nová verze dofusu o par milionu let po dofusu stahujte na www.wakfu.cz
jo a jinak mate tam učty uděläné z vašich dofus učtu. ;)

Pedro | 08.07.09 v 19:48

dobré Trenycz nekecej

Pedro | 08.07.09 v 19:46

Death-Ori tebe znám hraješ na serveru SHika?

Pedro | 08.07.09 v 19:46

to je hustej článek ja hraju na server shika,lvl.34 ecaflip jméno Eci-cz

Luke | 08.07.09 v 15:12

Tak jako první musím vyjádřit souhlas s autorem že hra to stím titulem f2p dost přehání,
Pro neplatící hráče tvoří hra nějakých 5% z plné.., někteří neplatiči to řeší i tak že ani neopouští startovní ostrov (Jedná se o místo kde se prvně zjeví všechny nově založené charaktery) a s postavou sedí a levelují pouze na něm, nabírat řemeslná povolání a plnit questy zde můžete asi do 15 levelu, kdy, když si promluvíte s NPC učící řemesla či zadávající questy vás většinou odkazují na svět tam "venku" za hranicemi ostrova. F2p režim je spíše opravdu jen na zkoušku, já osobně tedy za hru neplatím ale občas si jí rád zahraji, musím říct že na odsuzovanou 2D grafiku je opravdu povedená, všechny ty barvy, zvuky a skvělá pohádková hudba, Atmosféra hry na vás přímo dýchá už když zkoumáte startovní ostrov i přestože máte hru otevřenou jen v malém okně, levelování vás bude opravdu bavit (aspoň prvních několik desítek lvlů)
kouzla a staty, jejich vlivy a jejich vylepšování je udělané vážně dobře.
Hra mě opravdu nadchla i přesto že jsem neplatil, pokud máte rádi takové typy her nebo snad takovou hledáte, pak jste našli. :)
Já hraji a oblíbil jsem si Srama, jsou opravdu dost dobří především díky velice silným pastem :)

trenycz | 08.07.09 v 11:20

ano je to tak dofus je stavěn na to aby jeho hratelnost nezáležela na hardweru nybrž na rychlosti připojení k internetu... jina úžasná hra hraju tam za iopa (ten stim křížem) mam na něm lvl 186 takže si vubec nestěžuju a krom toho 150,- měsíčně není tak moc...

g | 01.06.09 v 15:23

se nemam nemam many tak si mnomohu zaplatit p2p

sad-catcz | 26.05.09 v 14:43

mno hele k tomu wowku na free zase nemas to co na offiku jestli si ho vubec zazil ty chytraku :-D zlatej dofus wowko je furt to samy dokola a pak uz jen nuda

sad-catcz | 26.05.09 v 14:41

:D jaj 21 jo ?? .. to mas hodku a mas 30 :-D si zaloz novej

Kardegon | 15.05.09 v 13:17

ja to hral byl sem 21 mag jako summoner the s piwikama a tima goballama ale stratil sem učet :(

bilekmartin | 30.04.09 v 20:14

dofus už hraju s přestávkami dva roky , u me nej online hra na svete a to sem hral i wowko ,ragnarok a dalsi onlinovky , pokud to nemate zaplaceny tak to ani nehrajte

Audite | 27.02.09 v 17:05

Některé screeny jsou skutečně již pár let staré :). Com servery již nejsou jen 2, ale jsou 3 ;). A grafika je nyní 10x lepší :)

Audite, Solar.

Redro | 24.01.09 v 21:19

Jaký doporučujete server? Chci ten kde můžu mít zvíře a obchodovat když mám hru vypnutou.

Redro | 24.01.09 v 21:18

Jaký doporučujete server? Chci ten kde můžu mít zvíře a obchodovat když mám hru vypnutou.

Malygos | 17.01.09 v 15:20

dufus je dobrá online hra ale na World of Warcraft nemá a ani mít nikdy nebude

alskander | 19.12.08 v 20:43

ja faram World of Warcraft a tu sou free cele servery všechno odemčeno a zadara ....myslim že je to lepší (aspon pro mne) a nyvic sou free servery i česke !

Vojťák | 06.10.08 v 15:11

Dofus je podle mě nejlepší online hra na světě

klára | 29.08.08 v 18:16

neví někdo jak se instaluje dofus arena

Isa | 15.08.08 v 19:28

Dofus je opravdu krásná hra, ale jakmile máte vyšší úroveň a jste neplatiči tak je fakt do breku:-( ovšem pokud jste si dofus zaplatili tak je to úplně o ňečem jiném:)))))
Jo a wakfu je super

laskecup | 25.06.08 v 16:23

jak mam platit přes kartu visa nevim jak tam dat ty čisla z karty poraditemy prosim nekdo

Flajkls Plajkls | 19.06.08 v 10:12

:D to ti jako moc neverim to by za chvili mohl rikat kazdej treba ze je Turk nebo Juper na shice :P

GBC | 12.06.08 v 08:24

oldnick by asi nepsal česky blázni:D_a hraje na rosalu:)

D.G | 28.04.08 v 14:43

CAU LIDI JAK STE SE TAM ZAREGISTROVALI MNE TO NEBERE NICK JE US EXISTUJOU

martin | 27.03.08 v 15:04

čau

Death-Ori | 26.03.08 v 10:53

old-nick a na jakym serveru hrajes?

Cemcy | 22.03.08 v 19:28

ahoj borci jsem uz 199 lvl jsem old-nick tak mi pisnete

Death-Ori | 03.03.08 v 10:19

Zdravim delame nabor do nasi guildy...uzt ji mame dele ale chyby nam par lidi do full guildy...tak napiste na shicu kdyz tak moje prezdivka Death-Ori 80 lvl iop....zatim parbe zdar

Kiki | 17.02.08 v 14:16

Koupím postavu na Rushu lvl 80+ za kk.Tak pls napište :)) Děkuji Pa

Phantom | 29.01.08 v 23:24

heh nechci nic rikat ale prvnich par screenu je ze hry wafku a en Dofus :)

Death-Ori | 24.01.08 v 10:28

good stranka...vystihuje vsechno..ale preci jenom nevystihuje tu zabavu z dofusu kdyz jsi to dotycni nevyskouseji na vlastni kuzi :)...ja hraju dofus uz 8 mesicu a hraju na shice serveru iop lvl 52...jsem p2p..a nwm proc by vam melo vadit a odhanet vas jsi to zaplatit...neplati jse moc 150kc na mesic coz neni moc...a kdyz jsi vemete kolik je hracu f2p tak s toho muzete usoudit za aspon budete mit na cele mape klid...a jeste vice zabavi muze plnit role guildy..clanu..najdete si spoustu spolubojovniku a seznami te jse...a to je dobra kombinace...skvela hra...doporrucuju...IOP je nej charakter

masculino | 07.01.08 v 17:52

valeu

Moribundus | 25.12.07 v 01:04

Cele je to ve flashi? No to abych si teda poridil dual-core procesor a spoustu ramky...

Folwar | 23.12.07 v 07:14

Pro začátek bych chtěl pochválit že jsi vystihl všechy přednosti dofusu a ani v jednom slovu ho neodsuzuješ .. jo jenom malý detail šance nezvyšuje větší šanci ( jaká ironie ) něco dropnout , ale za 10 šance dostaneš 1PP a podle počtu PP se dropuje , wisdom : Wisdom za každe wisdom dostaneš ze zapasu o 1 proceto Xp navíc + počet tvé wisdom vydělené čtyřmi ti značí jakou má soupeř šanci ti ubrat tvé Mp a AP ( v procentech)

Xemantha | 14.12.07 v 17:50

škoda že se na shice už platí...

Krocan | 14.12.07 v 14:40

Allas - jo mas pravdu po chvili hrani z toho nic nemate , jsou tady lepsi mmorpg i jak rika Lamka - zkuste radsi ragnnarok ci jine (WoW na freeserveru , nebo neco co je tady recenzovano)

Desiah | 13.12.07 v 20:18

Teda mě poslední dobou příjdou MMORPG ubohý všechny bez výjimky :)

Mariaamon | 12.12.07 v 23:52

Některé screenshoty jsou využity jako ukázka, ne? Imho: Dofus a Dofus Arena je skoro to samé. Najdeš si to jednoduše na netu nebo přímo na těch stránkách.

Allas | 12.12.07 v 19:06

jj ked to hras zadarmo tak mas k dispozicii tusim iba 5% sveta to je na nic. ked urobis lvl vyssi tak uz to nieje sranda lebo uz nemas kam ist

Lamka | 12.12.07 v 17:55

To máš pravdu Radsi Zkuste Ragnarok na CZechro nebo Rebron Lamky !!

větvička | 12.12.07 v 15:33

free oblast je krute mala a netrva dlouho nez vas zacne nudit a za 5euro mesicne se daji sehnat lepsi RPG...

JS | 12.12.07 v 10:45

Nektery ty screenshoty jsou z verze vydanou pred 3 roky a nekterý i z úplně jiný hry od ankamy :-O.


galerie

Dofus Dofus Dofus Dofus Dofus Dofus Dofus Dofus Dofus Dofus Dofus Dofus Dofus

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Nejlepší hráči dne

Sponzoři ligy

inzerce