recenze

Battle Knight

Battle Knight

Jak již lze vytušit z názvu, jedná se o zcela netradiční MMORPG, kdy si smíme vytvořit vlastního rytíře a vycvičit jej ve válečném umění. Sice jej neuvidíme pobíhat po volné krajině, jelikož celkové pojetí strategie je koncipováno poněkud staticky, avšak právě proto je tak zajímavá, jelikož se vyčleňuje se zaběhnutého postupu jiných MMORPG.Pojďme se tedy pustit do práce, abychom objevili nový svět plný slavných řádů, kterých se brzy staneme součástí.


Obrovská výhoda Battle Knightu spočívá též v jednoduché instalaci, kdy navštívíme domovskou stránku na adrese: http://s6.battleknight.cz a vytvoříme se vlastní uživatelský účet. Do něj zadáme jméno našeho budoucího rytíře, heslo a emailovou adresu pro ověření správnosti údajů. Vzápětí obdržíme mail, z něhož se opětovně smíme přihlásit na přiloženou adresu.Dále si ještě vybereme server a oficiální řeč, kterou se budou hráči dorozumívat. Veliká atraktivita spočívá též v možnosti zvolit si češtinu a nepocítit žádnou jazykovou bariéru. Ovšem našemu přání se meze nekladou a lze se připojit i k serveru jiné země.První dojmy z herního prostředí se zdají být víc než kladné, jelikož se vyznačuje velikou přehledností, kdy jsou všechny položky pečlivě uspořádány.Ze všeho nejdříve nás bude jistě zajímat naše postavička, kde si prohlédneme celkový přehled získaných dovedností, jež zahrnuje sílu, obratnost, fyzickou odolnost, štěstí, umění ve zbrani a obranu.

Dále si kdykoli v průběhu bitvy můžeme pohlídat naši šanci na výhru v boji, šanci kritického zásahu, odolnost vůči ohni, mrazu, šoku a jedu.Na počátku nevlastníme nijak zvlášť výkonné zbraně ani výstroj. Vlastníme pouze obyčejný nůž. Abychom získali potřebné finance pro solidné oděv, výzbroj a trénink, necháme se najmout jako žoldák některým z místních klanů, které obvykle potkáme v taverně.Pokud nemáme zrovna chuť vykonávat právě tuto profesi, jednoduše se zapojíme do práce na vlastní pěst, kde jsme většinou placeni od hodiny. Rozklikneme si, jak dlouho setrváme například na hlídce a pošleme rytíře na danou pevnost.Jakmile nabudeme přesvědčení, že již není potřeba déle setrvat v zaměstnání nebo dostaneme lepší nabídku, která je lépe placená, přivoláme našeho hrdinu zpět, vyzvedneme si výplatu a stiskneme tlačítko ZMĚNIT ŽOLD.S plnou kapsou stříbrňáků se vydáme k obchodníkovi a prohlédneme si jeho zboží. Nabízí vskutku učiněné skvosty od ručně vyráběných zbraní po runy a kouzelné nápoje. Záleží ovšem na výši našeho majetku, jež se počítá jak na stříbrňáky, tak na drahocenné rubíny.S rubíny musíme zacházet opravdu uvážlivě, protože jich je v celém světě nedostatek a obchodníci je prodávají za přemrštěné ceny. Ale v případě, že si přejeme zakoupit nějakou speciální proprietu, tak se bez nich bohužel neobejdeme.Také lze navštívit naše venkovské sídlo, kde se náš rytíř vycvičí v nových technikách boje na tréninkové figuríně a načerpá nové síly do dalších misí. Sídlo též obsahuje tajnou skrýš, kde si smíme schovat část svého pokladu, jež bude strážen hlídkou. Obránce si lze najmout prostřednictvím sepsané smlovy, která je platná po dobu třiceti dnů. Po dohodě může být ovšem prodloužena.

V případě, že nás již přestane bavit se zaobírat vlastním pokladem, není nic příhodnějšího, než se zapojit do souboje., kdy vyzveme jiného hráče vyskytujícího se na tomto serveru.V případě vítězství se navýší naše úroveň a bojové zkušenosti. Avšak velmi záleží na místě, kam protivníka zasáhneme. Dále musíme mít na pamětí, že pokud se stneme vyzivatelem, vysloužíme si negativní karmu, kterou je následně potřeba vyrovnat karmou pozitivní.Hratelnost je velmi dobrá a orientace v herním prostředí nemůže být již lepší, jelikož veškeré položky uživatelé naleznou pečlivě uspořádané. Jediné, co zde stojí za výtku je absence hudby, jež by podtrhovala středověkou atmosféru.
diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 5 + 5 =


galerie

Battle Knight Battle Knight Battle Knight Battle Knight

naše databáze obsahuje: 26 945 her

Sponzoři ligy

inzerce