recenze

SimCity Social

SimCity Social

Vybudujte překrásné město dle vašich představ. Za pomoci energie, vašich přátel a spousty staveb k dispozici se vám otevírají široké možnosti interakcí a voleb. Vše je na vás a jisté je jen to, že bez několika aktivních přátel se v této hře neobejdete.
SimCity – jedna z největších klasik strategicko-budovatelských her. Jak ale může vypadat a vypadá převod tohoto titulu na pole Facebook her? Ono to slůvko „Social“ tam není náhodou.

Na začátek cítím povinnost „rozbořit mýty“, které byste mohli mít před spuštěním hry a při těšení. Na nějakou propracovanou ekonomiku a infrastrukturu zapomeňte, je to titul hodně zasažený „Facebook stylem“ stavěním domečků, spotřebováváním energie, přáteli a hromadou klikání.

V SimCity Social dostanete možnost postavit vlastní město na prázdném placu a už to jede. Stavíte první domky, továrny, byznys obchody a pořizujete hromady dekorací. V principu tu tak máme notně protřepaný princip budovatelských her, kterých je na Facebooku mraky. Musím ale říct, že i když grafika moc životem nežije a celé to spíše působí staticky (až na několik málo pohybů), tak se na to hezky kouká. Na výběr máte veliké množství továren, obchodů, atrakcí a speciálních staveb dobra nebo zla, o čemž ještě bude řeč. Budovy mají rozlišené funkce, ale zase je to klasika. Produkují materiál (továrny), peníze (restaurace, farmy) nebo populaci (obytné domy). Do aspektu zvyšování „popky“ zapadá složka dekorací. Tyto předměty mají určitý dosah, který upgraduje budovy v dosahu. Důležitý aspekt, jak zvýšit počet obyvatel a odemknout tak další obsah do hry. Obdobné funkce mají i mnohé další stavby, takže než stavět množství domků, je zpravidla lepší upgradovat nějaký ten blízko stojící objekt.
Je pravda, že je toho hodně a tato stránka výběru, stavění a produkce vás poměrně zahltí. Na druhou stranu máte více méně vše pod palcem díky questům (ale nemusíte jet podle nich a stavět něco znova, pokud jste to udělali již dříve) a přehledné nabídce akcí u každého objektu.
Všechno to klikání na sběr peněz, zkušeností a dostavbu vás stojí energii. Tempo se doplňuje solidně, dokonce někdy mi i zůstala, a tak jsem prováděl jednoduché interakce ve snaze získat speciální loot. Spoustu budov a questů dokončíte jen se speciálním předmětem, který buď náhodně získáte, nebo o něj požádáte přátele.

A tím se dostáváme ke druhé významné složce hry, kterou jsou vaši přátelé. Do této chvíle shrnuto se jedná o celkem běžnou klasiku budovatelských her na této sociální síti, nicméně určitě patří k těm lepším a rozhodně zábavnějším kouskům. Teď jsou na řadě kumpáni, které budete potřebovat. V první řadě vám zasílají povolenky na rozšiřování území, dále jim posíláte žádanky a najímáte na různé posty v budovách, čímž danou stavbu dokončíte a začne fungovat. Také vám mohou poslat některý ze špatně dostupných předmětů a nemluvím o posílání požadavků rovnou na vaši zeď. Nakonec nechybí ani složka „sousedské výpomoci“, kdy navštěvujete jejich města a za pár kousků energie budujete vzájemné vztahy, a to na obě strany buď dobra, nebo zla. Za tyto akce získáváte speciální měnu a kupujete za ni předměty a odemykáte dárky.

Závěrem by bylo záhodno hru shrnout. Jedná se klasickou budovatelkou Facebook klasiku, která je ovšem udělána kvalitně a je natolik nabušená věcmi a různými úkoly, že vás to bavit bude. Důkazem nakonec může být přes pět milionů aktivních hráčů v současné době a je slibováno další rozšíření. Se SimCity, jak ho znáte z minulých let, to ale nemá takřka vůbec nic společného. A tak pozor na zklamání. můžete si přidat 10 % k hodnocení, pokud vám fenomén SimCity nic neříká.

hrát na facebooku

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 5 + 4 =

Marek | 22.11.14 v 19:03

Myslím jestli vám jde na Facebooku hra SimCity Social

Marek | 22.11.14 v 19:02

Ahojky vám tato hra na Facebooku jde?

Marek | 22.11.14 v 18:59

Ahojky chci se vás zeptat,vám tato hra na Facebooku jde?

Marek | 22.11.14 v 18:58

Ahojky chci se vás zeptat,vám tato hra na Facebooku jde?


galerie

SimCity Social SimCity Social SimCity Social SimCity Social SimCity Social SimCity Social SimCity Social