recenze

Outernauts

Outernauts

Cestujte galaxií, objevujte rozmanité planety, plňte množství questů a bojujte s vytrénovanými monstry ostatních outernautů. Až by se skoro slušelo říct: „Chyťte je všechny!“ Bojová část totiž velmi připomíná řádění s pokémony.
Stáváte se jedním z mnoha outernautů, kteří zažívají dobrodružství a nebezpečí napříč celou galaxií. Pod hrou je podepsána skupina Insomniac Games a na výsledném díle je to vidět. Kdo vyzkoušel nebo si vybavuje herní sérii Ratchet & Clank, drancoval velké množství nejrůznějších planet s bizarními monstry kolem. A právě tyto prvky jako by se přenesly do dnešního titulu.

Máte tu velké množství planet, které si postupně odemykáte a na kterých přistanete. K dispozici máte dle vícero questů, které můžete plnit s odměnou ve formě zkušeností a peněz. Není to sice závazné, ale vedení ve formě questů není špatné a dává vám to jakýs takýs systém vašeho konání. Na každé planetě vás čeká nějaké to dobrodružství, kterým se musíte postupně prokousat. Jedná se o určitý typ explorativní hry, což znamená, že si budete muset prosekat (doslova) cestu k cíli. Vše, co vám stojí v cestě, musíte odstranit, a to výměnou za energii. V této hře se na můj vkus doplňuje pomalu, ale upřímně řečeno to není úplně na škodu. Když jsou totiž vaše monstra mimo a nejsou schopna boje, dál se de facto stejně nedostanete.
Na jedné straně tu tak máme „chodičku“ a Facebok klasiku, kdy objevujete, získáváte loot z okolních objektů, otevíráte dveře a hledáte východ za ubývání energie a nechybí samozřejmě váš domov, který si můžete nákupem předmětů hezky mazlit. Na druhé straně je tu docela propracovaný systém bojů.
Kromě toho, že prohlížíte planetu a klikáte kolem, se tu potulují všude malé příšerky, s nimiž lze bojovat. Na začátku hry dostanete vaši první obludku, ale postupně si chytáním těch divokých vytváříte vlastní bandičku. Systém bojů se odehrává po kolech, kdy vyberete jeden z útoků, zaplatíte staminou a případně určíte terč útoku. Působí zde i systém slabostí a odolností, takže je příhodné útoky alespoň trochu namixovat. Nechybí speciální efekty ani vylepšování vlastností za získané zkušenosti z boje. Notně oslabeného protivníka můžete chytit speciálním „lapačem“ (pokéball) a v tu chvíli je váš. Členy skupiny lze předělávat, takticky měnit a léčit je. Léčba probíhá buď přímo zakoupením příslušného lektvaru, nebo samovolně v určitém časovém intervalu. Osobně myslím, že není třeba plýtvat penězi na tuto složku, ale to už záleží na vás.
Souboje zažijete i v PvE zóně proti ostatním hráčům, přičemž zde existuji i tabulka. Souboje vás rovněž stojí energii, ale jen na startu klání.

Outernauts nabízí velmi příjemný mix. Grafické zpracování rozhodně neurazí, bojová část je sice notně zkopírovaná z Pokémonů, ale to neubírá na jejich určité obtížnosti a nutnosti taktizovat. Chodící složka trochu drhne kvůli energii, ale planety jsou tak rozsáhlé a dobře vymyšlené, že se to dá zvládnout. Nějaký extra rychlí progres ale nečekejte. Snad s partou přátel, ale do začátku, než zjistíte, jestli je to hra pro vás, je nepotřebujete.


hrát na facebooku

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 4 + 4 =


galerie

Outernauts Outernauts Outernauts Outernauts Outernauts Outernauts Outernauts

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce