recenze

My Empire

My Empire

Je pro vás antický Řím působivý, nebo si myslíte, že byste dokázali vybudovat lepší a honosnější říši? S My Empire máte příležitost v obou případech. Postavte impérium podle vašich představ a přání a buďte ten/ta, kdo udělá své obyvatele šťastnými.


Vystavte impozantní císařství doslova na zelené louce. Zajímat vás budou dva hlavní atributy – počet obyvatel a jejich štěstí. Kromě toho jsou v záloze ještě obvyklé dekorace a náročnější divy. Ale hezky postupně.Jak jinak byste chtěli zahájit tuto stavitelskou hru, než právě stavbou? Možná ještě rozeslat pozvánky všem vašim kamarádům, ale pak už se jde na věc. V první fázi postavíte domečky. Jednoduché, levné, pro první obyvatele naprosto dostačující. Udělejte jich hned několik. Jste přece budoucí císař a ne nějakých chatař na výletě. Dále si za vstupní finance pořiďte určité zázemí v oblasti průmyslu a produkce. Hrát na populaci je hezká věc, ale dlouho s tím nevydržíte. O stavu a rovnováze dvou základních ukazatelů, obyvatelé a jejich spokojenost, vás informují čísla vpravo nahoře, takže není problém tuto oblast kontrolovat.S čím je třeba počítat, tak jsou peníze. Zjistíte, že jich je nepoměrně méně, než byste potřebovali, a tak si povíme, jak je získat. Najměte výběrčího daní. K dispozici máte několik časových intervalů a záleží na vás, kdy se podíváte na své městečko a vyberete daně. Ovšem počítejte s tím, že přijdete-li pozdě, finance ztratíte. Platí zde pravidlo „jak dlouho se peníze vybírají, tak dlouho si je můžete vyzvednou“. Pak s nimi výběrčí uteče.S každou novou stavbou získáváte ranec zkušeností a s nimi se posunujete dále, do dalších úrovní. Z osadníka se stanete centurionem, císařem a já nevím, kde ty tituly mohou končit. Navíc s každou novou úrovní se vám odemknou nové věcičky ke koupi a výstavbě a sem tam i další kousek země.Ještě jsou tu dvě kategorie staveb, o kterých jsem se nezmínil. Za prvé jsou to běžné dekorace města. Fontánky, sloupy, zvířátka atd. vám nejenom přidají další zkušenosti, ale také vaší říši dodají něco krásy. A nakonec divy. Do této chvíle jste de facto nepotřebovali pomoc vašich přátel. Pokud ale chcete stavět velkolepé stavby, neobejdete se bez nich. Přátelé jsou i zdrojem peněz při návštěvě jejich pozemku, ale důležitější je jejich pomoc. Stonehenge nebo Pyramida potřebuje jistý počet kusů suroviny, který lze pouze poslat od někoho jiného. Takže sledujte, kolik kusů téru nebo drahokamu vám chybí. Ostatní suroviny, jako dřevo či železo, získáte z konkrétních nalezišť. Ty si musíte nejprve postavit a v případě zájmu o rozšíření těžby dalších surovin vylepšit v akademii.Hezká kreslená grafika, optimistická hudba a propracovaný systém, kdy nemám nic hned, ale musím vědět, co dělám, mě do této hry lapil. Vás doufám taky. Příjemnou zábavu.hrát na facebooku

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 1 =

Pavlínka2C

Pavlínka2C | 22.02.15 v 09:52

stavba města dost pobaví

Kacirek_Donald | 11.12.11 v 11:34

V současné době je již tato hra ukončena. Jak jsme psali před nějakou dobou v novinkách, firma Playfish rušila některé svoje hry.

Tomáš Hamšík | 10.12.11 v 19:50

PROČ MY EMPIRE NEJDE HRÁT PŘES FACEBOOKU


galerie

My Empire My Empire My Empire My Empire My Empire

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce