recenze

NHL Superstars

NHL Superstars

Nakupujte hráče, trénujte je, vylepšujte hokejovou halu a porážejte týmy z NHL. Stanley Cup už na vás čeká. Oficiální hra od EA s licencovanými hráči a týmy NHL pro všechny fanoušky této soutěže.
Řekněme si to upřímně. Ono tolik her s tematikou hokeje na Facebooku není a ne všechny jsou zábavné. A tak s nadšením přivítám každý kousek z této oblasti. Samotné očekávání navíc vzroste, když se jedná o titul, v němž má prsty EA.

Na úplném začátku si vytvoříte váš fiktivní tým. Název, nějaké to logo z nabídky a barevná kombinace. Připravte se, hra začíná. Z hlavní nabídky se budete moci pohybovat v několika rovinách.
Tou první je herní režim, který v sobě obsahuje ještě další módy. V první řadě tu máte sezónu, tedy určitý počet zápasů, které musíte vyhrát, abyste odemknuli tu následující. Čím vyšší sezóna, tím více peněz a zkušeností, ale také obtížnější týmy. A za chvíli uvidíme, že o peníze a zkušenosti jde především.
Druhý v pořadí je League mode, v němž se střetáváte se skutečnými týmy NHL. Splnění této ligy vám dá zabrat o něco víc. Jednak jsou tyto mančafty silnější, jednak je cena jednotlivých zápasů vyšší. V „Season“ vás to stojí jeden tiket, v „Pro League“ rovnou dva. Ziskem Stanley Cupu, poražení všech týmu a výběrů hvězd, odemknete další ligu s možností zisku speciálních karet do vašeho týmu, což je zase další a nová výzva. O kartách a týmu obecně bude ještě řeč.
Další jsou utkání proti vašim kamarádům. Tyto klání jsou zdarma a naopak s možností získat nějaký ten tiket navíc.
Energie na hraní zápasů tak představují tikety. Doplňují se každé dvě hodiny do hodnoty čtyř, další lze získat od vašich přátel, které vám je pošlou na žádost nebo náhodně v tajemném giftu. Sociální složka této hry je tak nesmírně důležitá. Posílání dárků, ve kterých získáte i peníze a fanoušky (potřební na zápasy o Stanley Cup) je na denním pořádku a nutno říct, že dost urychlují progres hrou. Takže čím více přátel, tím lépe. Dále taky totiž spousta achievementů obsahuje nějaký ten sociální aspekt. A achievementy plnit budete, protože odměny jsou docela bohaté.

Postupně si skládáte a vylepšujete váš tým. Hráče do jednotlivých řad (útočných i obranných) získáte ponejvíce nákupem balíčků, které jsou rozděleny dle kvality hráčů a tím pádem i ceny. Ty nejlepší jsou samozřejmě drahé, takže ano, počkáte si. Kupovat ale levnější zkrátka nemá smysl. A samozřejmě si je musíte odemknout, k čemuž poslouží zkušenosti a tak dostatečně vysoký level.
Další karty představují trenéři, kteří v časovém intervalu poskytují nějaký ten benefit, karty kontraktů na jejich podpis či aktivaci hráčů limitované edice a bonusové lístky.

Důležitý je také trénink. Stamina týmu klesá po každém zápase a bez tréninku a doplňování energie si za chvíli neškrtnete.

Velmi dobrý je aspekt hraní zápasů. Ty nejsou tak úplně pasivní záležitostí. Jeho průběhu můžete přihlížet a do dění aktivně zasahovat formou „changerů“ několikerého typu. A zase je lze získat od přátel, respektive v lize. Nutno říct,že s jejich pomocí otočíte i předem naprosto jasně prohraný zápas.

Ještě se zmíním o aréně. Je to další přísun peněz, ale také nutnost. Do arény si kupujete všelijaké vychytávečky, které jsou nutné k odemčení dalšího postupu.

Jak bych to shrnul? Plusem je oficiální licence. Jsou zde všichni ti nejlepší hráči, včetně jejich obrázků, a vy je můžete získat. Dále se mi líbil důraz na sociální aspekt a množství achievementů, které vám pomohou k zisku a zrychlení postupu. A nakonec celkový rámec hry. Hrajete si svým tempem, pomalu plníte i nějaké ty úkoly, získáváte peníze a těšíte se z nákupů a hráčů, které jste získali a máte je v týmu. Ty ostatní můžete sbírat do kolekce, nebo je prodat.
Pro fanouška hokeje a NHL zvláště je to jasná volba, kterou musí vyzkoušet.


hrát na facebooku

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 2 + 3 =

wozimba

wozimba | 18.02.15 v 21:33

aha, tak to je škoda :(

majki19

majki19 | 16.02.15 v 23:52

to uz si nezahras :) uz to asi rok nefunguje :)

wozimba

wozimba | 16.02.15 v 22:23

tohle určitě zkusím, je to licencované, takže super!

roman | 12.02.14 v 21:53

proc to negunguje jako


galerie

NHL Superstars NHL Superstars NHL Superstars NHL Superstars NHL Superstars NHL Superstars NHL Superstars NHL Superstars NHL Superstars

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce