recenze

The Sims Social

The Sims Social

The Sims Social. Očekávaný titul, v němž budete budovat vlastní bydlení, vztahy a vůbec celý virtuální život. Ale jak to všechno funguje? A infantilnější hráči jako já se určitě ptají, jak je to se sexem :-)? Inu, myslím, že každý fanoušek The Sims musí být touto verzí na Facebooku nadšen.
Vytvořte si „simíka“, kterého můžete pak kdykoli během hry předělat, a jde se na to.

Hygiena a spánek, toť základ všeho
V první řadě musíte zabezpečit základní životní funkce vašeho človíčka, protože vás hra pak nenechá dělat nic dalšího. Na druhé straně je-li sim v nejlepší formě, získává stav inspirace a po určitou dobu za všechny následující akce získáváte o polovinu více mincí.

Hlavní náplň hry se skládá ze tří hlavních složek a nespočtu menších, které se skvěle a komplexně doplňují.

Mám hezčí domeček než ty
V první řadě je tu váš příbytek. No, spíše takový kutloch, do kterého si časem nakoupíte spoustu nábytku a zbytečností, včetně papírových kapesníčků. Také můžete přistavět nové místnosti za pomoci přátel. Většina věcí, které si pořídíte za peníze nebo tzv. Social Points, vykonává nějakou akci. Koukání na televizi, sezení, hraní her na PC, brouzdání na webu, hrabání se v koši není úplně samoúčelné (i když vám samozřejmě nikdo nebrání se v koši hrabat v koši každý den několikrát...), ale bývá součástí questů. Velmi sympatické vodítko zpočátku a zábava, když zrovna neděláte nějakou záškodnickou činnost sousedovi.

Vztahy
V předchozím odstavci jsem nakousl několik věcí. Tou nejvýznamnější jsou vztahy s přáteli, sousedy, kteří také hrají The Sims Social. Vazby se mohou odvíjet dvěma základními směry. Buď budete s někým zadobře a častými návštěvami, hovory a společnými akcemi se z vás stanou blízcí přátelé až milenci, nebo si získáte nepřítele na celý život. Záleží na tom, jaké možnosti budete volit z nabízených hlášek.
Úroveň vztahu snadno zjistíte při interakci s dotyčným, přičemž každý nově dosažený status přátelství/nenávisti odemyká nové možnosti konání. A abych odpověděl na otázku z úvodu recenze. Ano, milostné hrátky tu jsou přístupné, samozřejmě až na dané úrovni mileneckého páru (v posteli, ve sprše, masáž, zamilované písně…).

Interakce s okolím a nakoupená výbavička
S aspekty, které se vám odemknou v rovině vztahů, jde ruku v ruce i vybavenost a hodnota domu a de facto interakce s okolními předměty. Na provedení konkrétních akcí potřebujete přirozeně i konkrétní objekty. Takže kupujte a zkoušejte, který co umí. Za každou akci získáte peníze a zkušenosti. Zvýšený level odemyká věci nové, peníze zase slouží k nákupu. Autoři navíc stále něco přidávají, takže výběr je obrovský a lze se přehledně pohybovat v položkách pro kuchyň, koupelnu nebo obývák.

Přes tato udělátka smíte zlepšovat vlastní schopnosti. Kromě více financí získáváte i jakési truhličky s body, za které zase vylepšujete vaši osobnost.

Bez přátel se neobejdete, bez energie taky ne
Výraznou složkou jsou vaši přátelé. Kromě vztahů, které s nimi navazujete, vám také pomáhají. Jedná se především o posílání všelijakých předmětů pro zlepšování skillů a plnění questů. Dále také přiloží ruku k dílu při rozšiřování vašeho domova. Upozornění se mnohokrát posílají na zeď a je fakt, že je to lehce spamovitější záležitost.
Takřka všechno stojí energii. Počet kusů se jeví jako malý, ale naštěstí se energie doplňuje rychle a máte-li dost přátel (což při počtu téměř 5020 milionů aktivních uživatelů měsíčně není problém), nedostatek moc nepocítíte. U každého sousedního simíka totiž máte denně 5 volných kusů energie, s čímž už se dá hrát.


A spousta dalších věcí kolem
Jen briskně zmíním další věci, na které narazíte a spíše jen dokreslují parádní a častou hratelnost tohoto titulu. Sbírání věcí do kolekce, nákupy oblečení, dárky nebo social body, za něž rovněž můžete získat speciální a vychytané předměty.
Bez dalšího a zbytečného komentáře – parádní hra a návyková záležitost.

hrát na facebooku

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 1 + 1 =

text příspěvku | 28.05.20 v 13:42

text příspěvku

Nikola | 25.02.20 v 09:21

Tu hru kompletně zrušili Hra byla spuštěna 9. srpna 2011. Hra byla poprvé představena na Electronic Entertainment Expo 2011. Hra byla poté 14. června 2013 zrušena společností EA Games.

Lucik | 14.04.16 v 18:53

Už to nejede strašně dlouho :( Řekla bych že už to bude tak 3 roky možná víc :(

Kamila | 09.09.14 v 14:13

Tato hra byla na fb zrušena, bude tomu skoro už dva roky!

Michaela D. | 03.04.14 v 12:33

Proč to nejde hrát??Děláte reklamu a nic z toho :-(

Agáta Chlápková | 03.02.14 v 15:08

Bohužel nejde mi to spustit:(

Denisa | 23.01.14 v 17:41

Proč už nejde the sims social na fb?

anna | 30.12.13 v 16:05

prečo nejde na facebooku sims ?? ? :/

edita | 30.12.13 v 16:04

sims social na facebooku vôbec nejde .. preč ? :(

Lolly | 01.12.13 v 11:20

Proč to nejde spustit?

sabina | 04.02.13 v 09:57

husta hra


galerie

The Sims Social The Sims Social The Sims Social The Sims Social The Sims Social The Sims Social The Sims Social The Sims Social The Sims Social The Sims Social

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce