recenze

New in Town

New in Town

Vybudujte si vaši kariéru, zvolte si, co budete jíst a dělat ve volném čase. Jste zkrátka ve městě noví, nicméně plněním úkolů a soustavnou prací na sobě i v zaměstnání najdete uplatnění a zažijete spoustu zábavy.
Vývojáři z Digital Chocolade přicházejí s poměrně neotřelým nápadem na poli Facebook her a nutno podotknout, že tento jakýsi „simulátor lidského života“ je docela dobře zpracován a vymyšlen.

Hra začíná po úspěšném absolvování školy a společnou fotkou (tvorba avatara), načež se ocitáte v novém a vám neznámém městě. To obsahuje spoustu budov, přičemž mnohé z nich jsou zamčené a budete je postupně odemykat plněním zadaných úkolů. V tutorialu se podíváte do prvních lokací a zjistíte, co se po vás bude chtít.

Systém hry je segmentován na dny. Každý den máte k dispozici určitou energii, která je vtipně převedena na časové intervaly. Tuto energii spotřebováváte za jednak každodenní plnění povinností, jako je práce, jídlo, zábava v kině nebo s přáteli. Dále pak za akce související s plněním zadaných questů, takže budete chodit do posilovny, školy, nakupovat a zase jíst. Ona ta základní náplň se do značné míry prolíná, ale protože na všechnu tu zábavu potřebujete kromě energie také peníze, strávíte mnohdy spoustu času v práci.

Pokud jde o práci, tak zde existuje systém pracovních pozic, které postupně odemykáte tím, jak postupujete hrou a zlepšujete vaše osobní charakteristiky (inteligenci, praktické myšlení, charisma), což provádíte ve škole zápisem a plněním kurzů. Lepší práce znamená více peněz, ale abyste se k nim dostali, budete muset opět splnit ty podřadnější a za malý peníz.

Brzy zjistíte, že toho času je málo. Ukazatel lze (naštěstí) navýšit. Plněním cviků v posilovně dostáváte trvale časové jednotky. Plnou nálož „časové energie“ dostanete za včasný spánek, plný žaludek a dobrou náladu. A tak to chce najít vlastní strategii, jak s energií na daný den naložit.

Existuje tu spousta dalších vychytáveček, které jsou užitečné. Kupříkladu obchod s motorkami vám zvýší rychlost pohybu a tím ušetří čas. Různé podniky s jídlem také různě doplní váš ukazatel nálady a tak dále.
Nutno podotknout, že město je opravdu veliké a jeho postupné odemykání vás požene dál v hraní hry. Energie, respektive pracovní dny, za které můžete hrát, se doplňují solidně a lze hrát mnohokrát denně, zhruba každou hodinu a půl máte plnou zásobu.

Příjemná je i dekorační část hry, kdy si v obchodě pro kutily kupujete tapety, a ve specializovaných obchodech zkrátka všechno ostatní podle toho, co vám hra ukládá v rámci questů.
Sociální aspekt hry spočívá v posílání dárků a v tom, že vaše kamarády můžete občas někam vytáhnout, což vám zvedne náladu. Nechybí ani položka randění. Obecně je na nějaké odemykání nepotřebujete.

Co mi vadilo, bylo občasné lagnutí. Zaplatíte si kurz, peníze se odečtou a hra to nezaznamená. Dále jsem nepřišel na to, jak měnit dopravní prostředky. Koupil jsem si motorku a posléze kolo, které bylo horší. Jak ale udělat změnu a mít zase motorku, netuším.

hrát na facebooku

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 1 =

Kacirek_Donald | 25.04.12 v 17:44

Terka: Dík za info :n)

Terka | 25.04.12 v 15:13

Dopravní prostředek, tedy kolo, skate nebo brusle, se dá změnit doma v místnosti garáž.


galerie

New in Town New in Town New in Town New in Town New in Town New in Town New in Town New in Town New in Town New in Town New in Town

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce