recenze

Puzzle Bobble

Puzzle Bobble

Sestřelování kuliček a neustálé shromažďování stejné barvy, je nesmírně populární a hlavně chytlavá hříčka, která má tisíce podob. V každé je něco nej a v každé si naopak najdete úskalí, která vás rozčilují. Uvidíme, jak si dokážete poradit s tímto zpracováním.


Zde obsluhují střílející mašinku dva dinečci, kteří se právě vylíhli z vejce. Samozřejmě, že je zase ovládáte vy. A sice šipkami doleva a doprava se bude kanón natáčet, jak chcete. Ovšem pozor, protože po každém stisku tlačítek se pootočí hlaveň o určitý úhel, mnohdy se stane, že nenaleznete ten, pod jakým chcete vystřelit. S tím ovšem bohužel nic nenaděláte a buďto tento fakt přijmete a spolehnete se na to, že stejně pak přijdou jiné barvy, které vám situaci usnadní, nebo se pokusíte využít stěn a odrazu.



Platí totéž co u běžných hříček tohoto typu. Tedy je zapotřebí vytvořit skupinku nejméně tří koulí stejné barvy, abyste se jich mohli následně zbavit. V pravidelných intervalech hradba, na níž jsou balónky připevněny, klesá, to znamená, že musíte jednat rychle a také přemýšlet rychle.



Když se náhodou level nepovede, nic se neděje, nemáte pouze jediný život, a tak jde vždycky všechno napravit. Ostatně levely nebývají nijak zvlášť obtížné až do velmi značné úrovně, kdy se začíná interval pro spouštění hradby níže zkracovat a adrenalin narůstat.



Platí zde jedna milá věc, a sice, pokud dokážete sestřelit kuličky u samotného základu hradby, na níž vše stojí, podaří se vám ukončit level, jelikož spadne vše, co na nich bylo přilepeno. Některé levely se tak dají zvládnout během několika vteřin a s velmi omezeným počtem kliknutí.



Hříčka má poněkud retro grafiku, tedy nejde o vyhlazené linie, za co bych hru chválila. Místo toho ji lze pochválit za roztomilost dobrou funkčnost, ozvučení a nenáročnost či nenásilí.



hrát na facebooku

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 5 + 1 =


galerie

Puzzle Bobble Puzzle Bobble Puzzle Bobble Puzzle Bobble Puzzle Bobble