recenze

Snoops

Snoops

Co potřebuje správný detektiv? Stačí mu lupa, jedny štípačky a pořádně napito pomerančového džusu. Také nesmí mít zcela v hlavě prázdno, to aby si dokázal nalezené stopy dát dohromady a najít mezi přáteli viníka.
Snoops je pro fanoušky detektivek jak dělaná. Kde jinde dostanete šancí stát se soukromým detektivem, který řeší několik případů a ve skoro až napínavých momentech hledá stopy, aby si pak ve své malinké kanceláři udělal kafe, popřemýšlel a poté někoho obvinil.

Celá záležitost se má tak, že nejdříve přijmete složku s případem a z vašich přátel jsou vybrání tři podezřelí. Dalším krokem je návštěva míst, kde se nachází stopy, které se však musí najít. Hledání je velmi podobné zjednodušené verzi Min pro Windows. Prohlížíte různé čtverečky, a pokud jste blízko stopě, budete na to upozorněni. V každé oblasti se však vyskytuje minimálně jedna bomba. Když na ni narazíte, máte buď možnost tuto výbušnou záležitost deaktivovat pomocí speciálního předmětu, to stejné ale s rapidním snížením energie, nebo se pokusíte dohledat ostatní stopy v časovém limitu (poslední možnost přidává do hry i příjemnou porci napětí).

Pokud se vám podaří vše posbírat, vrhnete se na přístroj tzv. Solve-a-tron. Zde skládáte nalezené stopy pod podezřelé a za určitou energii se snažíte zjistit, jestli jim patří nebo ne. Ovšem celý proces nedává většinou vůbec smysl. Jakmile totiž přiradíte všechny předměty tam kam patří, objeví se vyřešení případu a noviny se zatčeným. No a to je vše, absolutně nevyužitý potenciál. Rozhodně šla tato poslední fáze udělat mnohem lépe.

Pokud zrovna nebloumáte po světě, můžete si do své kanceláře nakupovat užitečné i dekorační objekty. Ty užitečné většinou přidávají energii v podobě pomerančového džusu.

Interakce s přáteli je pouze formou vy vs. podezřelí. Získávání úrovní také valnější smysl nemá, jelikož v půlce hry jsem byl na úrovni 3 nebo 4 a tento element zde slouží pouze k odemykání nového nábytku.

Snoops není špatná hra, to vůbec ne, spíše je zklamáním nevyužitý potenciál. Na druhou stranu svým osobitým grafickým ztvárněním a naprosto špičkovou hudbou se dá označit za silnější nadprůměr. Pokud vám tedy nevadí reklamy, těch je tam požehnaně.

hrát na facebooku

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 4 + 5 =


galerie

Snoops Snoops Snoops Snoops